biuro podróży tęcza

Szukasz informacji na temat biur podróży? W dziale podróże znajdziesz opinie i informacje na temat Biuro Podróży Tęcza


 • Nagła usterka samochodu może przydarzyć się każdemu. Pamiętajmy, że zawsze najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa sobie i innym uczestnikom ruchu.
 • Każdy może chronić dziką przyrodę
  Ostatniego dnia sierpnia zakończyła się akcja DZIENNIKA i międzynarodowej organizacji ekologicznej WWF. "Zachęcaliśmy czytelników do wskazywania gatunków oraz miejsc, które powinniśmy zachować dla przyszłych pokoleń. Głosowanie trwało miesiąc, w ciągu którego wybraliśmy 10 najcenniejszych zwierząt i krajobrazów" - pisze DZIENNIK.
 • Tegoroczny festiwal filmowy na Lido wieści upadek wielkich mistrzów kina. Po zupełnym nieporozumieniu, jakim było umieszczenie w konkursie filmu Erika Rohmera "Les Amours d’Astrée et de Céladon", kolejni nestorzy kina również nie zaprezentowali się dobrze.
 • Mimo, że indyjska pisarka Anita Desai była trzykrotnie nominowana do Booker Prize, nigdy nie udało jej się zdobyć tej najbardziej prestiżowej nagrody literackiej anglojęzycznego świata. To, czego nie zdołała dokonać, przypadło jednak w udziale jej córce.
 • Tydzień dla miłośniczek muskularnego Matta Damonda. W filmie "Ultimatum Bourne'a" wciela się w przebiegłego agenta, o urodzie i inteligencji, której każda z nas może życzyć swojemu partnerowi. Jeśli za długo siedziałyście w tym tygodniu w pracy, obejrzyjcie "Życie od kuchni" z Catheriną Zeta-Jones w roli pozbawionej uczuć pracoholiczki. Do czasu, oczywiście...
 • Od niemal dwóch lat Paul Wood podróżuje po USA małą kosiarką. Wcześniej, w latach 1994-1996, taką podróż odbył inny Amerykanin - Alvin Straight, o którym trzy lata po zakończeniu wyprawy David Lynch zrobił "Prostą historię". Czy i o Woodzie ktoś nakręci film?
 • Nadchodząca kampania będzie jednym wielkim sądem nad PiS-owską ekipą, więc wykopie rowy trudne do przekroczenia. I ze względu na logikę kampanii prezydenckiej, która zostanie otwarta tuż po wyborach parlamentarnych. Ona już dziś została zaplanowana przez partyjne sztaby jako starcie lidera PO z obecnym prezydentem - pisze publicysta DZIENNIKA Piotr Zaremba.
 • 63-letniego Steve'a Fossetta po raz ostatni widziano, gdy w poniedziałek wystartował z niewielkiego lotniska w Nevadzie małym jednosilnikowym samolotem. Planował obejrzeć dno wyschniętego jeziora, gdzie wkrótce chciał pobić kolejny rekord prędkości - pisze DZIENNIK.
 • Darmowe przejazdy, darmowe przeloty, darmowe noclegi. Słowo "darmowe" można by wymieniać długo przy liście przywilejów ludzi władzy. Korzystają z nich całe rzesze posłów, senatorów, ministrów, a wraz z nimi korzystają ich pracownicy - pisze "Fakt".
 • Young Woman Standing in the Water --- Image by © Heide Benser/zefa/Corbis
  Czym się zwykle kierujesz, kiedy podejmujesz ważną decyzję? Rozumem? Rozważasz wszystkie za i przeciw. Emocjami? Czujesz, czego chcesz, a na co absolutnie się nie zgadzasz? Mądrością płynącą z ciała? Działasz na zasadzie prób i błędów. A może jeszcze inaczej? Po prostu wiesz, masz wewnętrzną pewność, że w tym momencie powinnaś zrobić właśnie tak. I wierzysz, że musi się udać.
 • Student z Walii zdumiał się, gdy odsłuchał w swoim telefonie wiadomości nagrane dla brytyjskiego premiera. Mógł się poczuć jak prawdziwy szef rządu. Prawda jednak była prozaiczna - to ochrona Gordona Browna pomyliła numer telefonu.
 • To dla nich wielki dzień. Dziesiątki tysięcy zużytych gumowych kaczek wyruszają dziś w podróż życia. Wszystkie zostaną zwodowane na rzekę w Singapurze, a potem popłyną do oceanu. I wszystkie wezmą udział w Wielkim Singapurskim Wyścigu Kaczek.
 • Walcz o swoje prawa i własne pieniądze. Gdy uznasz, że proponowana wysokość odszkodowania jest zaniżona, domagaj się dopłaty.
 • Wydawało się, że jako jedyny uniknie zarzutów. Jednak Jarosław Marzec, były szef CBŚ i osoba zamieszana w sprawę przecieku na temat akcji CBA w resorcie rolnictwa, już wkrótce może mieć na karku prokuratora - pisze "Wprost". Chodzi o przechowywanie w domu tajnych dokumentów. Ministerstwo Sprawiedliwości rewelacje "Wprost" dementuje.
 • Dawno nie zdarzyło się, by festiwal filmowy w Wenecji wygrał najlepszy pokazywany w konkursie film. Tym razem tak się stało. Zwyciężył "Lust. Caution" Anga Lee. W ten sposób jury uhonorowało kino artystyczne, odległe od nachalnej komercji - czytamy w DZIENNIKU.
 • To nie Justin Timberlake czy Britney Spears są najbardziej znanymi na świecie gwiazdami muzyki pop. Na głowę bije ich Manu Chao, którego znają nie tylko Amerykanie. Ukazuje się jego nowa płyta - "La Radiolina".
 • Kiedy urodził się mój synek, zrozumiałam, że za nic nie dopuszczę, by dziecko znało swoją mamę tylko ze zdjęć. Ale nie chciałam też być gospodynią domową. Oczywistym rozwiązaniem byłoby więc założenie własnej firmy, bo pozwoliłoby mi połączyć karierę i radość z macierzyństwa. To marzenie się spełniło dzięki zastrzykowi gotówki z unijnej kasy.
 • Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna z Łodzi, największa prywatna uczelnia w Polsce, w przyszłym roku zacznie kształcić studentów w Afryce. W Nigerii powstaje prywatny uniwersytet założony przez WSHE. Afrykanów mają uczyć przede wszystkim polscy wykładowcy - pisze DZIENNIK.
 • Funkcjonariusze tajnych służb nagminnie przedstawiają się jako policjanci. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Centralne Biuro Antykorupcyjne dysponują w sumie ponad tysiącem policyjnych legitymacji - ustalił DZIENNIK. Policjanci są wściekli. "Stale tłumaczymy się z podejrzanych działań specsłużb wykonywanych na nasze legitymacje. Te wszystkie brudy idą na nasze konto" - skarżą się nieoficjalnie DZIENNIKOWI.
 • Galeria Zachęta
  Wystawa "Kultura w czasach prezydencji" zaprezentuje najważniejsze wydarzenia zagranicznego programu kulturalnego, realizowanego podczas prezydencji w dziesięciu stolicach świata. Fragment tego, co Polska, w aspekcie kulturalnym, zaprezentowała Europie będzie można obejrzeć w warszawskiej Zachęcie już od 4 lutego .